Netball New Zealand
Search
Sign-in
Join today
Home
About us
About Netball NZ
Leadership team
Board members
NNZ Youth Board
Job Opportunities
Poipoia Plan
CX Strategy
Our Game
NNZ Centenary
What is Netball?
History
Our Netball heroes
Service awards
Life members
Netball Oceania
World Netball
News
Competitions & Events
Calendar
Galleries
Domestic Events
Major Events
ANZ Premiership
Community
Play Netball
futureFERNS
NetballSmart
Coaching
Umpiring
Volunteering
Youth Netball
Good Sports
Learning and Development
Centre Management
High performance
Silver Ferns
Silver Ferns Development Squad
Pathway
Eligible Athletes
Coaches
Umpires
Prime Minister's Scholarship
Anti-doping
Resources
Library
Media Centre
Shop
About us
About Netball NZ
Leadership team
Board members
NNZ Youth Board
Job Opportunities
Poipoia Plan
CX Strategy
Our Game
NNZ Centenary
What is Netball?
History
Our Netball heroes
Service awards
Life members
Netball Oceania
World Netball
Competitions & Events
Calendar
Galleries
Domestic Events
Major Events
ANZ Premiership
Community
Play Netball
futureFERNS
NetballSmart
Coaching
Umpiring
Volunteering
Youth Netball
Good Sports
Learning and Development
Centre Management
High performance
Silver Ferns
Silver Ferns Development Squad
Pathway
Eligible Athletes
Coaches
Umpires
Prime Minister's Scholarship
Anti-doping
Resources
Library
Media Centre
Search
Sign-in
Join today
Follow NetballNZ
Back to menu
Back
Secondary Schools
Overview
Final Placings
Pools
Programme
Draw - Day 1
Draw - Day 2
Draw - Day 3
Draw - Day 4
Ladder
Venue
History
TUESDAY, 3 OCTOBER
9:30 AM
Game
2
Court
3
Pool
C
Saint Kentigern College
53
Villa Maria College
32
10:40 AM
Game
3
Court
1
Pool
D
St Margaret's College
35
Waitakere College
31
Game
4
Court
3
Pool
D
Avondale College
44
Napier Girls' High School
29
11:50 AM
Game
5
Court
1
Pool
A
Mount Albert Grammar School
37
Howick College
47
Game
6
Court
3
Pool
B
St Mary's College, Wellington
25
Hamilton Girls' High School
25
1:00 PM
Game
7
Court
1
Pool
A
New Plymouth Girls' High School
41
St Andrew's College
26
Game
8
Court
3
Pool
B
Christchurch Girls' High School
40
Queen Margaret College
28
2:10 PM
Game
9
Court
1
Pool
C
Columba College
25
Saint Kentigern College
36
Game
10
Court
3
Pool
C
Tawa College
32
Villa Maria College
41
3:20 PM
Game
11
Court
1
Pool
D
Napier Girls' High School
27
St Margaret's College
42
Game
12
Court
3
Pool
D
Avondale College
55
Waitakere College
20
4:30 PM
Game
13
Court
1
Pool
A
Howick College
63
St Andrew's College
19
Game
14
Court
3
Pool
A
New Plymouth Girls' High School
37
Mount Albert Grammar School
45
5:40 PM
Game
15
Court
1
Pool
B
St Mary's College, Wellington
42
Christchurch Girls' High School
22
Game
16
Court
3
Pool
B
Hamilton Girls' High School
44
Queen Margaret College
16
6:50 PM
Game
1
Court
1
Pool
C
Columba College
44
Tawa College
36
Principal partner
Broadcast partner
International series partner
Major partners
Official partners
Funding partners